Рубрика: Суспільство

17 березня

У словацьких вишах є багато безкоштовних місць для українців

foto

Така тенденція зберігатиметься ще декілька років

Абітурієнти із Закарпаття можуть без проблем здобувати освіту у вищих навчальних закладах Словаччини. Адже зараз там більше місць ніж потрібно.

Місць у словацьких вишах уже зараз більше, ніж молодих людей Словаччини, які можуть до них вступити, а також більше, ніж потенційно народжується дітей у країні впродовж останніх років. Ця тенденція буде зростати, тому словацькі виші будуть "ловити" українських студентів.

 

Така думка прозвучала сьогодні, під час другого дня роботи міжнародної науково-практичної конференції "Інноваційне забезпечення сучасного транскордонного співробітництва Словаччини й України", яка проходить у конгрес-центрі Академії наук Словаччини біля підніжжя Високих Татр у рамках реалізації проекту "Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів у транскордонному співробітництві Словаччини та України" за участі експертів зі Словаччини, України, Польщі, Нідерландів, Фінляндії та Норвегії.

Йшлося про те, що навчання у словацьких вишах для іноземців, зокрема, українців, безкоштовне. Натомість у ще одних сусідів Закарпаття – Польщі навчання для українців здебільшого платне і приносить цій країні значний дохід, тому чимало українських молодих людей, які здобувають вищу освіту, можуть перейти вчитися з Польщі до Словаччини.

Зазначалося також, що, до прикладу, в один із вишів Кошице останнім часом у створення наукового парку інвестовано 37 мільйонів євро. 

 

Ужгород.нет


17 березня 2017, 16:04
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Правоохоронці відшукали зниклу дівчинку з Чопа

Хто став переможницею конкурсу "Міс Закарпаття 2017"?

В Україні близько 70% дітей потерпають від сексуального насилля з боку близьких людей

У водойми Закарпаття вселено 41,6 екз. риби

«Іронія долі» по-румунськи

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину