Рубрика: Суспільство

16 березня

Рада хоче збільшити обсяг української мови на ТБ

foto

Законопроект був прийнятий у першому читанні.

Верховна Рада має намір збільшити квоту української мови на телебаченні до 75%. За відповідний законопроект №5313 у першому читанні на засіданні в четвер, 16 березня, проголосували 244 депутати.

Пропонується встановити, що на загальнонаціональних каналах частка передач і фільмів у кожному з проміжків часу із 07:00 до 18.00 і з 18:00 до 22:00 має становити не менше 75%. Для регіональних каналів таку квоту пропонується встановити на рівні 50%.
 
Планується передбачити, що фільми і передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та вироблені не українською мовою, мають виходити із субтитрами українською.
 
Передбачається, що всі репліки ведучих мають проголошуватися українською мовою. При цьому уможливлюється послуговування іншими мовами без дублювання в репортажах з місця подій і коментарях запрошених.
 
Законопроект після доопрацювання має бути проголосований у другому читанні з поправками, які будуть запропоновані депутатами.
 
 
 
Як уточнила голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, за невиконання вимог майбутнього закону будуть передбачені санкції від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

16 березня 2017, 12:16
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Замок тамплієрів на Ужгородщині показали з висоти пташиного польоту (фото)

На Закарпатті посилили охорону консульств (фото)

Чи замінять роботи людей, як машини замінили коней? - The Economist

Учениця Мукачівської дитячої школи мистецтв №2 виборола призове місце на міжнародному фестивалі-конкурсі

На що ворожать і у що вірять закарпатці?


Прокоментуй новину