Рубрика: Суспільство

12 березня

За якими "мальованими" краєвидами треба їхати на весняне Закарпаття

foto

Потепління цього року на Закарпаття прийшло майже одночасно з календарною весною. В області готуються приймати перших весняних туристів

Долини крокусів можна знайти у селі Колочава. Цей населений пункт Закарпаття неодноранзово потрапляв у рейтинги обов'язкових для відвідування сіл України. Тут 10 музеїв і 20 пам'ятників. У Колочаві активне туристичне життя - фестивалі, автентика, місцевий колорит. Розташована Колочава в Міжгірському районі у мальовничій Тереблянській долині, що в 30 кілометрах від озера Синевир. Крокуси - ще одна причина їхати у Колочаву.

 

 

 

 

Трохи пізніше, у квітні, деякі населені пункти Закарпаття - зокрема, Ужгород - перетворюються на "вулик". Вулиці заповнюються туристами, адже у цей період тут відбувається неймовірне і розкішне явище - цвітіння сакури. Про цей "квітучий період" знає, напевно, кожен. Щороку кількість туристів зростає. Місця в готелях заброньовані на кілька тижнів вперед. Місцевим, які звикли у вихідні прогулюватися центром чи набережними, навряд чи вдасться посидіти на улюблених терасах, або спокійно пройтися затишними місцями - туристи є скрізь. Як жартують закарпатські гумористи, щоб правильно сфотографуватися на фоні сакур, палку для селфі треба тримати в правій руці, а відбиватися від інших туристів – лівою.

 

 

Точно спрогнозувати, коли саме сакури розквітнуть на повну, теж непросто. Раніше дерева масово цвіли на початку травня, тому на травневі свята і варто було чекати найбільше гостей. У цей час в Ужгороді проводять фестиваль виноробів - "Сонячний напій", тож можна було і красою дерев насолодитися, і у прямому значенні відчути Закарпаття "на смак". Для ще більшої популяризації в Ужгороді започаткували фестиваль "СакураФест". Щоправда, бували випадки, коли цей захід проводили вже тоді, коли дерева стояли голі - цвітуть сакури не більше двох тижнів, а вітряна погода за день може повністю "зняти" цвіт з гілок. Туристам доводиться робити фото у "рожевому снігу".

 

 

 

 

 

 

Третій, обов'язковий пункт квітучого Закарпаття - Долина нарцисів. Важко спрогнозувати, коли зацвіте ця місцина. Бувало, що вже у середині квітня долина масово вкривалася білим кольором. Іноді пік цвітіння припадав саме на травневі свята. Холодною весною нарцис починає квітнути на 5-10 днів пізніше від середньорічних термінів, у теплі роки процес розпускання бутонів відбувається швидше. В останні роки Долина нарцисів буяє цвітом без запізнень.

 

 

 

 

Та з Долиною нарцисів не все так просто: з кожним роком квітів стає менше. Причина тому - зміна клімату і складу ґрунтів, квітам не вистачає вологи. Шкоди завдає і людський фактор. У період масового цвітіння квітів Долина нарцисів приймає, в середньому, чотири-п'ять тисяч відвідувачів на добу. Попри заборону, туристи "прориваються" на галявину аби зробити фото у "білому морі". Та для рослин це не проходить безслідно.

 

 

 

 

Закарпатці раді бачити гостей на квітучих місцевих принадах, але просять з повагою ставитися до того, чим природа нагородила цей фантастично привабливий край.

 
 
Depo.Закарпаття

12 березня 2017, 14:32
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Позбувся автомобіля через 29 блоків сигарет (ФОТО)

Акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» провели для школярів села Горонда рятувальники

Рятувальники, поліцейські та лікарі станції медичної допомоги смт Міжгір’я провели спільні навчання з ліквідації наслідків ДТП

Закарпатка стала володаркою корони Miss Tourism World 2017 (ФОТО)

Чому в ужгородки розсипаються надгробні пам’ятники

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину