Рубрика: Суспільство

12 березня

Через що закарпатцям відмовляють у роботі

foto

Рекрутери стверджують: в Україні існує вікова дискримінація при працевлаштуванні.

Більше 50% респондентів, опитаних міжнародним кадровим порталом hh.ua, заявили, що стикалися з подібною проблемою при пошуку роботи.

За їхніми словами, вікові рамки найчастіше стосуються адміністративного персоналу: секретарів, офіс-менеджерів, водіїв і кур’єрів.

У той же час, тільки кожен шостий вказав, що випадки вікової дискримінації присутні в сегменті топ-менеджменту і в сфері робітничих професій.

Половина респондентів зазначили, що були випадки, коли їм відмовляли в роботі через вік. Майже чверть вказали, що при відмові їм не повідомляли причину, але було зрозуміло, що роботодавця не влаштовував саме вік.

43% опитаних вважають, що є безліч пропозицій про роботу, які передбачають відповідність кандидата віковим побажанням роботодавця. Третина «білих комірців» підкреслили, що труднощі з працевлаштуванням мають здобувачі передпенсійного віку. Адже існує стереотип, що люди старшого віку (50+) надто консервативні, менш рухливі і креативні, їм складно працювати з новими технологіями. Тому у таких кандидатів суттєво зменшуються шанси зайняти бажану посаду.

Трохи менше 25% респондентів говорять, що складно влаштуватися і молодим претендентам. Ті дотепні, спритні, вміють користуватися сучасними технологіями, але не мають достатнього досвіду і навичок. Виходить дилема: коли вистачає досвіду, життєвої мудрості, все в порядку з відповідальністю і стабільністю, роботодавців лякає солідний вік кандидата. І зовсім інша ситуація, коли потенційний співробітник – молодий, креативний і розумний, але йому бракує компетенцій, посидючості, він – амбітний, хоче отримувати все і відразу, прикладаючи мінімальні зусилля.

У той же час, в останні 2 роки роботодавці України почали активніше працевлаштовувати фахівців без досвіду. Такий підхід дозволяє отримати більш лояльних співробітників, готових працювати за невеликі гроші, і в перспективі вирощувати висококваліфікованих професіоналів всередині компанії. Майже в половині офісів є програми стажувань для студентів і фахівців-початківців. Ще в 18% такі програми з’явилися у 2016 році. Тільки третина українських компаній не практикує працевлаштування студентів і молодих фахівців.

За матеріалами: kurs.com.ua


12 березня 2017, 10:36
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Позбувся автомобіля через 29 блоків сигарет (ФОТО)

Акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» провели для школярів села Горонда рятувальники

Рятувальники, поліцейські та лікарі станції медичної допомоги смт Міжгір’я провели спільні навчання з ліквідації наслідків ДТП

Закарпатка стала володаркою корони Miss Tourism World 2017 (ФОТО)

Чому в ужгородки розсипаються надгробні пам’ятники

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину