Рубрика: Суспільство

11 березня

Перший у світі пам’ятник Тарасу Шевченку було встановлено в Карпатах (Фото)

foto

Створили його двоє невідомих гуцулів

Перший у світі пам'ятник Тарасу Шевченку було створено саме гуцулами на Сокільській скелі біля Тюдова.

У 1862 році — в річницю смерті Великого Кобзаря прогресивні місцеві гуцули-каменярі витесали з гірського каменя перший не лише на Гуцульщині, а й в Україні публічний пам’ятник славному синові України Тарасові Шевченку. За місцем розташування нема йому рівних у світі і піднімається він на один рівень хіба що з тим, що височіє на Чернечій горі на берегах Дніпра-Славутича біля Канева. Гуцули його зробили під час будівництва дороги в горах, просто витесали двоє невідомих майстрів.

Шестиметровий Сокільський пірамідальний обеліск був дуже подібний до теперішніх високих чотиригранників на братських могилах загиблих воїнів у роки Другої світової війни.

Світлина від 100 Стежин.

Під час Першої світової війни при розширенні дороги військовими пам'ятник був під загрозою знищення, але гуцули його перенесли на 15 метрів. А знищили його в 1930 поляки - підірвали. В 1991 році на тому ж місці було встановлено бронзовий пам'ятник Кобзарю.

Тепер з високої Сокільської скелі бронзовий Тарас мудрим зором оглядає захмарне високогір’я, бистроплинний Черемош, галицький і буковинський краї. Біля його підніжжя б’є джерельний потік Сикавка, який утворює неповторний водоспад. І знову біля Кобзаря збираються сини України, які в конкретних справах здійснюють заповіт Тараса про побудову вільної, незалежної України.

Світлина від 100 Стежин.

У 2001 році біля пам’ятника Кобзарю на Сокільській скелі розпочався Міжнародний Шевченківський фестиваль, присвячений 140-річчю пам’яті Шевченка. Свято було урочисте й величне. Виступав хор с. Тюдова «Сокільський передзвін», хор з міста Косова. Артисти театру імені Івана Франка поставили виставу про Шевченка.

Біля пам’ятника завжди живі квіти. Щороку у березні (до дня народження Великого Поета) та у травні (у день його перезахоронення) відбуваються Шевченківські свята. На екскурсію до пам’ятника приїжджають з різних куточків України, а також з-за кордону.

100 Стежин


11 березня 2017, 8:57
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Завтра в Ужгороді - командно-штабні навчання

В області із особовим складом Управління ДСНС було відпрацьовано сигнал «Увага! Збір-аварія»

Поліція Закарпаття відпрацювала другий день командно-штабних навчань з цивільного захисту

З 1 квітня на Закарпатті стартує «Місячник добровільної здачі зброї»

Порушуєте правила паркування? Отримаєте штраф

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину