Рубрика: Економіка

09 березня

Борги за комуналку: коли можуть відібрати квартиру?

foto

Зі збільшенням тарифів за воду, електроенергію та газ, борги в українців збільшуються, бо елементарно немає чим платити!

Продати квартиру за борги з оплати комунальних послуг можуть за заборгованість в розмірі 10 мінімальних заробітних плат.

Борг за житлово-комунальні послуги, який перевищує 10 мінімальних заробітних плат, дає законне право підприємству-постачальнику послуги звернутися до суду з позовом про вилучення і продажу майна боржника. У комунальному підприємстві «Центр комунального сервісу», яке займається поверненням коштів по заборгованостях, уточнюють, що суд буде приймати кожну позовну заяву в індивідуальному порядку. Як з'ясував портал Domik.ua, це стосується тільки позовів при мінімальних нарахуваннях, оскільки можуть бути об'єктивні причини відсутності оплати за комунальні послуги.

Борг перед ЖКГ розміром в 20 мінімальних заробітних плат - це ризикована заборгованість. У такій ситуації, суд може забрати квартиру, навіть за умови, що це єдине житло боржника. У разі, коли вилучається за борги власність не єдина житлова площа, її можуть конфіскувати і за меншу суму боргу. Дана норма вказана в статті 48 частини 7 Закону України «Про виконавче провадження».

Обговорити ситуацію з заборгованістю в Україні по оплаті комунальних послуг та дізнатися більше про реструктуризацію боргів можна на форумі порталу Domik.ua в розділі: «Все про ЖКГ в Україні».

Інформаційно-аналітичний відділ Domik.ua


09 березня 2017, 13:30
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Чи вистачить мінімальної зарплати на запаси на зиму?

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,26 грн/дол.

Коли закарпатцям виплатять обіцяні в квітні гроші за невикористані субсидії

Офіційний курс валют на 22 вересня

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,18 грн/дол.


Прокоментуй новину