Рубрика: Економіка

01 березня

Капітальні інвестиції: у що вкладають гроші закарпатські підприємства

foto

Про це можна дізнатися із даних обласного управління статистики.

У січні–грудні 2016р. закарпатськими підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 3721,4 млн.грн капітальних інвестицій, що на 6,1% менше від обсягу капітальних інвестицій за відповідний період попереднього року.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно майже половину загального обсягу. Частка коштів населення на будівництво житла становила 27,6%. За рахунок державного та місцевих бюджетів освоєно 15,2% капітальних інвестицій.

Найвагомішу частку капітальних інвестицій (99,6% загального обсягу) освоєно у матеріальні активи, з яких у будівлі та споруди – 58,7% усіх інвестицій, у машини, обладнання та інвентар і транспортні засоби – 36,8%.

У розрахунку на одну особу за січень–грудень 2016р. по області освоєно 2961,6 грн інвестицій.

Довідково. Капітальні інвестиції — це кошти, що спрямовуються на відтворення основних засобів, розширення, реконструкцію і модернізацію підприємств і споруд, здійснення технічного прогресу у всіх галузях господарства, спорудження житла, шкіл, лікарень та інших об’єктів соціально-культурного призначення, геологорозвідувальні та проектні роботи. Тобто, капітальні інвестиції — це переважно кошти, що спрямовуються на збільшення основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, а також на їх реконструкцію і модернізацію, що призводять до збільшення первісно очікуваних майбутніх економічних вигод. Кінцевою метою капітальних інвестицій є розширене суспільне виробництво.


01 березня 2017, 17:54
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Нацбанк знизив гривню до 26,35

Для України було відкрито пільгових кредитних ліній на 8 мільярдів євро, а використали тільки 1,5 мільярди

Офіційний курс гривні

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,01 грн/дол

Збиток від корупції на ринку алкоголю України досягає 360 млн євро в рік, - ЗМІ

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину