Рубрика: Політика

17 лютого

Європарламент підтримав створення армії ЄС

foto

Схвалення Європарламенту може означати початок реформи основоположного договору ЄС

Європейський парламент схвалив резолюцію про посилення централізації Європейського Союзу і створення посади міністра фінансів ЄС і спільної європейської армії, передає УНН з посиланням на ВВС.

За резолюцію проголосували 283 євродепутати при 269 голосах проти і 83 тих, що утрималися.

Схвалення Європарламенту може означати початок реформи основоположного договору ЄС.

Резолюцію запропонував екс-прем'єр-міністром Бельгії і відповідальний за переговори про Brexit Гі Верхофстадт, який підтримує федералізацію ЄС на противагу, як він каже, націоналістам-протекціоністам.

Бельгійський політик вважає, що всередині Євросоюзу необхідно віддавати пріоритет рішенню більшості країн, не чекаючи схвалення всіх членів ЄС з того чи іншого питання.

Як відзначається, по суті Г.Верхофстадт пропонує обмеження або навіть повну ліквідацію права країн-членів ЄС відмовлятися від виконання колективних рішень.

Віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, однак, заявив, що зміна основоположних договорів ЄС зараз не є пріоритетом.

Цього року Євросоюз чекають вибори у Франції, Німеччині та Нідерландах - в кожній з цих країн опитування показують, що популісти-євроскептики можуть розраховувати на значну підтримку населення. Так, лідер французького "Національного фронту" Марін Ле Пен переконана, що рішення британців покинути ЄС спровокує ефект доміно по всій Європі.

Гі Верхофстадт очолює ліберальний блок в Європарламенті і вважається лідером європейських федералістів, які виступають за розширення і зміцнення союзу.


17 лютого 2017, 11:00
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


У Польщі 26 генералів та 260 топ-офіцерів вийшли з лав армії на знак протесту - ЗМІ

Україна стала країною третього світу для інвесторів

Росія хоче, щоб закарпатські заробітчани не могли слати гроші додому

На Хустщині розпадається кожен другий шлюб, а матерями стають шістнадцятирічні дівчата

Пам’яті бійців "залізної" бригади, що навіки залишились в строю (Відео)

Loading...

Прокоментуй новину