Рубрика: Політика

16 лютого

Громадська думка в Україні розділилася щодо стратегії в Донбасі

foto

Українців не влаштовує теперішня ситуація в Донбасі, але єдиної думки, що робити, громадяни не мають.

Серед громадян не існує консенсусу щодо напряму державної політики, який Україна має обрати для закінчення війни в Донбасі, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

 

Відносно більшу підтримку дістала орієнтація на повне і безумовне відновлення довоєнного статус-кво (ведення самоврядування та місцевих справ відповідно до Конституції та законів України, покарання зрадників та воєнних злочинців, економічна відбудова) – це підтримують 29% населення країни.

Інші варіанти державної політики дістають практично рівноцінну підтримку в суспільстві. Так, 17,5% опитаних згодні визнати території окупованими, ізолювати та практично відокремити їх таким чином.

Ще 14% респондентів згодні на надання цим територіям "особливого статусу" і перетворення бойовиків у "народну міліцію", самостійне формування органів прокуратури, судів, окреме бюджетне фінансування (14%).

14% населення є прибічниками продовження фактично нинішньої політики (режим обмежених зв'язків, наявність бойових дій, обмеження ряду прав і свобод в зоні АТО, відсутність соціальних виплати для жителів непідконтрольної території тощо).

Однак чверть населення (25%) взагалі не може визначитися із тим, який саме варіант державної політики вони могли б підтримати.

Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова 16-20 грудня 2016 року серед 2000 респондентів за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.


16 лютого 2017, 17:01
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Венеціанська комісія озвучила рекомендовані терміни скасування е-декларування для антикорупційних активістів в Україні

На Закарпатті очукується значне погіршення погодних умов

Політична криза у Словаччині: прем’єр-міністр готовий піти у відставку через вбивство журналіста

Парламент Словаччини голосуватиме про вотум недовіри прем’єру

На горі Піп Іван з обсерваторії обвалився льодовий надув, – рятувальники застерігають про небезпеку (фотофакт)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину